Çameli’de eğitim

Çameli’de eğitim

Pamukkale Üniversitesi Çameli Meslek Yüksekokulu’nda ‘Aile İçi İletişim ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi’ düzenlendi.

Denizli Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediye Başkanlığı ve Pamukkale Üniversitesi Çameli Meslek Yüksekokulu (MYO) iş birliğiyle ‘Aile İçi İletişim ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi’ yapıldı.

Eğitime; Çameli Kaymakamı Kübra Eroğlu, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, MYO Müdürü Öğretim Görelisi Recep Çakır, daire amirleri, mahalle muhtarları, MYO personeli, öğrenciler ve halk katıldı. PAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türkan Erdoğan’ın gerçekleştirdiği eğitimde; aile içi şiddetin ana sebebinin iletişim eksikliğinden kaynaklandığını, iletişim kuramayan aile bireyleri arasındaki küçük bir problemin zamanla şiddete dönüştüğünü ve ebe beyinlerini rol model olarak alan çocuklarında bu bağlam da şiddete meyilli olduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Erdoğan ayrıca şiddetin oluşmasını önleyecek çalışmaların birey düzeyinde yapılacak bilinçlendirme ve iletişim kurma eğitimleriyle azaltılabileceği veya bireysel şiddetin önlenebileceğini dile getirdi. Etkinlik; Kaymakam Eroğlu, Başkan Arslan ve MYO Müdürü Recep Çakır’ın Prof. Dr. Erdoğan’a hediye takdimi ile sona erdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.