Başkan Şevik’in projeleri hizmete giriyor

Başkan Şevik’in projeleri hizmete giriyor

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, planlanan projeleri tek tek hayata geçirirken, belediye tarafından ihale edilen Buldan ve Yenicekent Statları’nın yenilenmesi çalışmaları tamamlandı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Daire Başkanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında ilçeye kazandırılan spor yatırımları tamamlandı. Protokol gereği Buldan Belediyesi tarafından ihale edilen ve yapımı tamamlanan Buldan İlçe Stadı, Yenicekent Stadı yenileme çalışmaları tamamlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü denetim ekibi tarafından belirlenen eksikliklerin giderilmesiyle statların devri en kısa zamanda gerçekleştirilecek. Ayrıca, Bölmekaya, Helvacılar, Türlübey, Sarımahmutlu ve Kovanoluk Mahalleri’ndeki halı sahaların da tamamlandığını açıklayan Başkan Şevik, sahaların çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlandığında hizmete gireceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde imzalanan protokolle Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devrinin yapıldığını hatırlatan Başkan Şevik, “Spor yatırımlarımız ilçemize, hayırlı olsun” dedi. Buldan Belediyesi’nin ayrıca 5 mahalleye basketbol, 5 mahalleye ise voleybol sahası yapımı için yer tespiti çalışmaları devam ediyor. 

“Açılışlarını hep birlikte yapacağız”

Buldan’ın belediye hizmetlerinden mahrum kalan kırsal mahalleleri başta olmak üzere dört bir yanında çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, “İlçemizin en uzak mahallesi Mahmutlu’dan başlayıp Çatak’a kadar her mahallemizde süren çalışmalarımız var. Vatandaşlarımızın düğün, sünnet, mevlit gibi merasimlerine yapabileceği, kışın soğuğundan yazın sıcağından koruyacak yarı kapalı sosyal tesis taleplerini bir bir yerine getiriyoruz. 13 mahallemizde temelini attığımız sosyal tesisimizin çelik konstrüksiyon montajlarına başlandık. Yatırımlarımızın açılışlarını vatandaşlarımızla birlikte yapacağız. Ben ilçemize kazandırılacak projelerin şimdiden vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“Buldanlı gençlerimize güzel bir tesis armağan ediyoruz”

Başkan Şevik’in önem verdiği projelerinden bir tanesi olan Kitap Kafe çalışmaları da hızla devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 2 bin metrekarelik alan üzerine kapalı alan, teras ve yeşil alandan oluşan Kitap Kafe’nın inşaatını tamamladıklarını belirten Başkan Şevik, “Kitap Kafe’nin inşaatı tamamlandı. İç teçhizatı ve çevre düzenlemesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Tamamlandığında, 2015 yılında Ege Üniversitesi’nde PKK’lı teröristler tarafından saldırıya uğrayarak şehit olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kitap Kafe olarak gençlerimizin, öğrencilerimizin hizmetine sulanacağını açıklayan Başkan Şevik, şu bilgileri verdi:  “Gençlerimiz bu ülkenin geleceğidir. Yaptığımız hiçbir yatırım gençlere yapılan yatırım kadar değerli olamaz. Biz gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, teknolojiyle iç içe ama geçmişinden, tarihinden kopmadan yetişmelerini istiyoruz. O nedenle bu projeyi çok önemsiyorum. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimiz burada hem ders çalışabilecek, hem de kitaplarını okurken, kafe bölümünden ise çok cüzi ücret karşılığında yararlanabilecek.”

Kültür Ringi’nin hatları çizildi

Buldan’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin izleyeceği ve ilçe turizmine önemli katkı sağlayacağı düşünülen Kültür Ringi projesinin hatlarının belirlendiğini söyleyen Başkan Şevik, “Çarşı, Semerci, Fetçiler, Türkmenoğlu sokaklarının restorasyonu ile Kültür Ringi Projemizin hatlarını belirledik. Hat üzerinde restorasyon çalışmaları devam ederken, ilçemiz ayrı bir değer ve güzellik katacak çalışmaları da yapıyoruz. Atatürk Caddesi, ilçemizin el dokuması ürünlerinin satışının yapıldığı işyerlerinin bulunduğu 14 Mayıs Sokak ile Tarihi Çarşı sokak ve doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü güzergahında yer alan kavşakta muhteşem bir saat kulesi inşa ettik. Saat kulesi üzerinde ilçemizin tarihi, kültürel ve mimarisini yansıtan figürlerle süsledik. Saat Kulesi ilçemize ayrı bir değer katkı. Ayrıca tarihi çarşı camisinin karşısındaki meydana yaptığımız süs havuzu da Kültür Ringi projemizi tamamlayan çalışma oldu” dedi.

“Belediye konservatuarını açacağız”

Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan 120 yıllık taş evin çatı restorasyonunun tamamlandığını açıklayan Başkan Şevik, “Taş Evin iç mekan restorasyonunu 2023 yılı içerisinde gerçekleştireceğiz. Taş Evi, Belediye Kültür Evi ve Konservatuarı olarak ilçe halkamızın hizmetine sunacağız. Amacımız hem tarihi yapıyı yeniden kültür turizmine kazandırmak hem de ilçemizdeki yetenekli ve güçlü sesi olan gençlerimizi ortaya çıkararak, bu alanda yetiştirmelerine katkı sağlamak. Konservatuarımız yalnızca gençlere değil, her yaştan vatandaşımızın sosyalleşmesi, sosyalleşirken de bizim kültürel değerlerimizden faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Yeşil alan ve park çalışmaları devam ediyor”

Buldan Belediyesi, modern kentleşme ve yeşil alan sayılarının hızla arttırılması, vatandaşların aileleriyle güzel vakit geçirebilmeleri için yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. 2007-2014 başkanlık döneminde Buldan’a irili ufaklı 27 adet park ve yeşil alan kazandırdıklarını da hatırlatan Başkan Şevik,  “Yeni park projelerimizden biri Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş’in adını vereceğimiz park. Duran Çeşmesi Mevkii’ndeki yapımı devam eden Alparslan Türkeş Parkı’nı en kısa zamanda tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine sunacağız. Yeni hizmet dönemimde de park ve yeşil alan çalışmalarına ağırlık verdik. Alparslan Türkeş Parkı ile birlikte Yenicekent Mahallemizdeki Cumhuriyet Parkı’nda peyzaj çalışmasını tamamlayarak daha modern ve kullanışlı hale getirdik. Sanayi Sitesi’ndeki hurdalık alanı temizleyerek sanayi esnafının ve vatandaşların dinlenebileceği, vakit geçirebilecekleri bir alan kazandırdık. Gidne Parkı, Vakıf Parkı ve Millet Bahçesi gibi çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir