Başkan Kasapoğlu’ndan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Başkan Kasapoğlu’ndan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demokrasi ve ifade özgürlüğünün dayandığı temel güçlerden biri olan ve toplum adına denetleme işlevini yerine getiren basın mensupları, toplumsal olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmak, kamuoyunu aydınlatarak, doğru ve eksiksiz bilgi akışını sağlamaktadır.
Görsel, işitsel, yazılı ve dijital platformlarda ilkeli yayıncılık anlayışıyla halkın bilgilendirilmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi, toplumsal farkındalığın artması sürecinde önemli bir rol üstlenen basın mensupları milletin iradesine ses olmaktadır.
Basın mensupları mesai saatleri ve çalışma koşulları gözetmeksizin doğruların peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, ayrı bir perspektiften de vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevi icra etmektedirler.

Çağımızın gerekliliği teknolojik gelişmeler ışığında bilgi akışının giderek çoğaldığı internet ve sosyal medya platformlarında doğru ve tarafsız bilginin servis edilmesi hususunda gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk gün geçtikçe artmaktadır.  
Şehrimizin kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan basınımızın ve fedakâr basın emekçilerimizin, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla, meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışıyla yerine getireceklerine tüm kalbimle inanıyorum ve güveniyorum.
Başkan Kasapoğlu, ‘’bu duygu ve düşüncelerle, mesai saati gözetmeksizin, şartlar ne olursa olsun son derece önemli bu görevi ifa etmeye çalışan, vatandaşımızın gören gözü, duyan kulağı, konuşan dili, yazan eli olan, yerel ve ulusal basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir