Başkan Güngör; “Bu bir iftiradır”

Başkan Güngör; “Bu bir iftiradır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ile ilgili iddialarına ilişkin konuşan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “Şu açıklama; devletimizin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini, devletimizin kurumsal alanlarını özellikle Jandarma ve Polis Teşkilatımıza hakarettir, bu bir iftiradır. Bu sözleri eskilerin deyimiyle gâvur bile söylemez” şeklinde ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu ile ilgili iddialarına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Güngör; “Ben inanın bu haber, haber sitelerine düştüğünde inanamadım. Acaba gerçek mi, değil mi diye bir tereddüdüm oldu. Videosunu izledikten sonra açıkçası ben utandım. Böyle bir açıklama yapılamaz. Adı üstünde ana muhalefet. Bir de bunların Türkiye’de resmi, kurumsal bir ağırlığı var. Ana muhalefet şu demektir; ‘Ben bir sonraki seçimde iktidar olmak istiyorum’ diyen ve iktidara en yakın partidir. Ama 20 yıldan beri biz 15 seçimde de bunların hiç iktidar olma derdinde olmadığını ve milletimizin de bunlara yüz vermediğini, bunun karşılığında da bu güne kadar hiçbir şekilde de samimi bir açıklamaları olmadığını gördük. İnanın şu açıklama bizim devletimizin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini, devletimizin kurumsal alanlarını özellikle Jandarma ve Polis Teşkilatımıza hakarettir, bu bir iftiradır. Bu sözleri eskilerin deyimiyle gâvur bile söylemez. Yani bu söz, inanın memleketimizdeki polislerimizin, jandarmalarımızın o kadar çalışmaları var, terörle mücadeleleri var, uyuşturucuyla mücadeleleri var. Yeri geliyor uykularından fedakârlık ediyorlar, bayramda zaten çalışıyorlar. Polis ve jandarmaların mesai kavramı yok, her an görev başındalar. Şimdi böyle fedakârca bir çalışan Emniyet Teşkilatımıza, Jandarma Teşkilatımıza bunlar söylenir mi Allah aşkına? Bunlar insanın vicdanına sığar mı? Siz nasıl kendi devletinizin polislerine, jandarmalarına böyle bir ithamda bulunabilirsiniz? Zaten geçen gün yine hem jandarmanın hem de emniyetin bu konuda mahkemeye başvurduklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını da gördüm.

“Negatif manada bir mesaj gönderiyorsunuz demektir”

AK Parti olarak çocukları ve gençleri uyuşturucu belasından kurtarmakla ilgili sivil olarak toplum örgütü gibi çalıştıklarını ifade eden Başkan Güngör; şunları söyledi: “Gelen ihbarları anında değerlendirip, bununla da ilgili çalışmaları Sayın Valimiz başta olmak üzere, İl Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımıza ilettiğimizde; kendi çocukları bu işlerin içerisine girmişçesine müdafaa ediyorlar. Gece saat kaç olursa olsun uyanıp konunun takibini yapıyorlar. Bizim yaptığımız ihbarları değerlendirip yerinde duramadıkları ve uyuyamadıklarına da ben şahidim. Şimdi siz böyle bir kurumun başındakilere, böyle çalışanlara, polisimize, jandarmamıza bu konularda bu şekilde ithamlarda bulunursanız, inanın vicdanen siz insanlıktan çıkmışsınız demektir. Çünkü bunu yaparken bizim okullarımızdaki çocuklarımıza da bu işlerle ilgili negatif manada bir mesaj gönderiyorsunuz demektir. Bu, milletimize, devletimize güvensizlik aşılar. Yani Allah aşkına, siyaset yapacağım diye böyle doğru olmayan bilgilerle, sırf gündem yaratmak adına bu tarz konuşmalar, bütün Türkiye’de hangi siyasi partiye mensup olursa olsun şu açıklamanın ben hiç kimse tarafından da tasvip edildiğini düşünmüyorum.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir